نکات طلایی جهت انتخاب دامنه مناسب - شرکت قلعه کرند

نکات طلایی جهت انتخاب دامنه مناسب

در این مقاله به نکاتی که برای انتخاب نام دامنه اهمیت دارند و رعایت آن نکات اساسی برای انتخاب دامنه مناسب می تواند افزایش رتبه سایت و بهتر شدن سئو وب سایت شما را تضمین کند اشاره میکنم.

1 . دامنه های ساده و کوتاه انتخاب کنید

اگر نام دامنه شما بلند و پیچیده باشد، ممکن است کاربران آن را به اشتباه تایپ کنند. همچنین به خاطر سپاری چنین دامنه هایی نیز سخت خواهد بود. پس تا حد ممکن نام دامنه خود را کوتاه انتخاب کنید و به گونه ای باشد که راحت تایپ شود و در ذهن باقی بماند. سعی کنید طول نام دامنه تان بیشتر از 12 کاراکتر نباشد.

2 . از keyword های اصلی کسب و کار خود در نام دامنه استفاده کنید

یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب دامنه، هم نام بودن آن با برند تجاری فعالیت شما می باشد؛ چرا که هر زمان افراد به وب سایت شما فکر می کنند، بی اختیار نام تجاری آن را به یاد می آورند در غیر این صورت ممکن است مشتریان شما سر از وب سایت های دیگر در بیاورند

3 . اگر کسب و کار محلی دارید ، در نام دامنه از آن ها استفاده کنید. مانند iran ، Tehran ، Kerman و …

4 . ترجیحا از اعداد و خط تیره در نام دامنه بپرهیزید

بسیاری افراد عادت دارند کلمات را پشت سر هم تایپ کنند. چنین چیزی برای شما یعنی از دست دادن مشتری و فرآهم کردن شرایط مطلوب برای رقبایی که هم نام شما هستند. علاوه بر این استفاده همزمان از خط فاصله و آندرلاین در نام دامنه یک اشتباه بزرگ است که درصد از دست دادن مشتریان را بسیار بیشتر از دیگر روش ها خواهد کرد.

5 . نام دامنه ای انتخاب کنید که تلفظ آن راحت باشد.

6 . انتخاب دامنه مناسب جهت برندسازی

دامنه ای انتخاب کنید که در شبکه های اجتماعی نیز با همان نام بتوانید پروفایل ایجاد نمایید. برای اینکار می توانید از سرویس هایی مانند namechk.com استفاده نمایید تا متوجه شوید نام دامنه مورد نظر در چه شبکه های اجتماعی ثبت شده است.

7 . در بین شرکت های مختلف برای پیدا کردن قیمت مناسب تر تحقیق نمایید. بجز دامنه های عمومی متداول مانند com ، net و… اکثر دامنه ها را در شرکت های مختلف با قیمت های متفاوت می توانید پیدا کنید.

8 . دامنه هایی که ممکن است با غلط املایی نزدیک به دامنه شما باشند خریداری نمایید.

9 . سعی کنید در نام دامنه، کسب و کار خود را معرفی نمایید. مانند perfectpasta.com

10 . از پسوند های مناسب و مرتبط با کسب و کارتان استفاده کنید. مثلا اگر فروشگاه دارید از پسوند .shop یا اگر در حوزه گردشگری کار می کنید ، از پسوند دامنه .tour یا .travel استفاده نمایید.

11 . پس از ثبت دامنه و تنظیم DNS های خود ، حتما دامنه خود را اصطلاحا قفل نمایید. برای اطلاع از نحوه قفل کردن دامنه با شرکتی که دامنه را از آن تهیه کرده اید تماس بگیرید.

12 . اشکال ثبت دامنه فارسی

جدیدا امکان ثبت نام دامنه ی فارسی نیز به وجود آمده است و شما می توانید دامنه ی سایتتان را با کلمات فارسی ثبت کنید.اما این روش یک اشکال دارد و آن این است که اولا نام دامنه فارسی بین کاربران اینترنتی جا نیافتاده است .ثانیا،بعدها که شما در سایتتان محتوای زیادی قرار دادید و خواستید آن را سئو کنید،در مبحث ساخت بک لینک ممکن است دچار مشکلاتی شوید.به همین خاطر پیشنهاد می کنم نام دامنه را با حروف انگلیسی ثبت کنید.

13 . ابزارهای انتخاب نام دامنه

Domainr :

این امکان را به شما می دهد که با وارد کردن نام دامنه از باز بودن یا نبودن آن اطلاع پیدا کنید و پسوند ها و نام های جدید که با نام دامنه شما مرتبط است را به شما پیشنهاد می دهد .

Panabee :

یک مسیر راحت برای جستجوی نام دامنه ، نام برنامه ، نام برند و شرکت می باشد. در صورتی که نام شما گرفته شده باشد،  Panabeeنام های جدید ترکیبی به شما پیشنهاد می دهد .

Domain Puzzler :

یک سایت آنلاین ساخت اسم دامنه است .