بهترین ابزارهای طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری - شرکت قلعه کرند

بهترین ابزارهای طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری

برای طراحی وب سایت و اپلیکیشن ها نیازمند ابزارهایی هستیم که این فرآیند را برایمان تسهیل کنند. در این مقاله قصد داریم معروفترین و بهترین ابزارهای طراحی UI و UX یا طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری را معرفی کنیم.

بدون شک پس از علم و دانش در طراحی UI/UX استفاده از ابزار مناسب لازمه کار طراحان سایت و طراحان اپلیکیشن ها می باشد.

Sketch App

نرم افزار Sketch یکی از نرم افزارهای نسل جدید طراحی دیجیتال است.

اسکچ به‌عنوان یک ابزار طراحی تجربه کاربری و رابط کاربری برای اکثر طراحان وب جایگزین فتوشاپ شده است. به نظر می‌رسد که طراحان وب زیادی هنوز برای طراحی UX و UI از فتوشاپ استفاده می‌کنند و به آن اعتماد دارند ( و این علی‌رغم انتشار نسخه Adobe XD است که یک ابزار نمونه‌سازی و قاب‌مانند می‌باشد)

برنامه Sketch به طراح کمک می‌کند تا هر نوع طراحی در هر زمینه‌ای، از طراحی آیکون تا اپلیکیشن های تلفن همراه را به‌راحتی اجرا و گسترش دهد. در واقع محیطی برای طراحی مینیمال بر اساس یک فضای نا محدود برای کار با لایه ها در هر سایزی است و شما آزاد هستید همه قسمت های نرم افزار اعم از پنل ها، پالت ها، پنجره ها، منو ها و هر چیز دیگری را کنترل کنید هرچند سادگی استفاده از مشخصات بارز این نرم افزار است اما یکی از قدرتمندترین ابزار ها و سیستم طراحی برداری را ارائه می دهد.

این نرم افزار در دنیای طراحی اپلیکیشن ها یکی از محبوب ترین گزینه ها در سیستم عامل مک است.

طراحی رابط کاربری و تربه کابری

Adobe XD

adobe XD یک ابزار طراحی وب سایت است که رقیب اسکچ است دارای رابطی روشن می‌باشد که به شما این امکان را می‌دهد که به‌سادگی بتوانید مفهوم و یا نمونه‌ای را پیاده‌سازی کنید. 

این برنامه جدیدترین برنامه برای طراحی UI/UX است که توسط شرکت Adobe طراحی شده است، که با نام­های Project Comet و Adobe XD نیز در میان کاربران شناخته می شود. AdobeXD، نرم افزار طراحی UI/UX است. در واقع این برنامه را می‌توان، اولین نرم‌افزار شرکت Adobe در زمینه توسعه و طراحی اپلیکیشن­ های موبایل و وب‌سایت‌ها دانست. هچنین نرم­ افزار AdobeXD جایگزینی مناسب برای فتوشاپ در زمینه طراحی نسخه پروتوتایپ و موکاپ است.

طراحی که در کار خود از دو نرم‌افزار فتوشاپ (Photoshop) و ایلاستریتور(illustrator) استفاده می‌کند، به‌راحتی می‌تواند از Adobe XD به‌عنوان نرم‌افزاری باقابلیت پشتیبانی از هر دو نرم‌افزار یادشده، استفاده کند.

تمامی ابزارها تنها با عمل Drag و Drop (کشیدن و رها) کردن به محیط کاربری اضافه می شوند و در نهایت کدهای حاصل در اختیار برنامه نویس پروژه قرار خواهند گرفت. به این ترتیب این برنامه میتواند مورد توجه بسیاری از برنامه نویسان و طراحان در همه سطوح تخصص قرار گیرد. طراحان و برنامه نویسان می ­توانند همه مراحل طراحی رابط کاربری برنامه مورد نظر خود را توسط Adobe XD به زیبایی و بدون دردسر و در زمان کمتری انجام دهند.

 

 Squoosh

این ابزار جدید گوگل به نام ( squoosh ) امکان فشرده‌سازی تصویر را  تا یک سطح مناسب ساده می‌دهد.

این ابزار یک اپ رایگان از گوگل است که هدف آن کمک به طراحان وب در فشرده کردن تصاویرشان بدون از بین رفتن کیفیت می‌باشد. شما تصویر خودتان را درون اپ درگ اند دراپ می‌کنید و از یک اسلایدر استفاده می‌کنید تا میزان فشردگی را تعیین کنید، لذا می‌توانید به سرعت بین سایز فایل و کیفیت تصویر یک توازن خوب پیدا کنید.

این ابزار که در نوامبر اخیر روانه بازار شد یک اپ رایگان از گوگل است که هدف آن کمک به طراحان وب در کامپرس کردن تصویرشان بدون از بین رفتن کیفیت می‌باشد. شما تصویر خودتان را درون اپ درگ اند دراپ می‌کنید و از یک اسلایدر استفاده می‌کنید تا میزان فشردگی را تعیین کنید، لذا می‌توانید به سرعت بین سایز فایل و کیفیت تصویر یک توازن خوب پیدا کنید.